Prve tjedne pohađanja programa predškole djeca su se međusobno upoznavala, istraživala prostor vrtića te usvajala pravila pristojna ponašanja kao i model pospremanja vlastitih stvari i igračaka. Upoznavali smo se razgovorom u krugu, igrom lopticom, igrom „Tko ima/voli… neka učini korak unaprijed“ i kroz druge razne aktivnosti. Tijekom slobodne igre djeca su se dodatno zbližila i stekla nova prijateljstva. Kako bi proces prilagodbe bio što uspješniji, čitali smo slikovnice s prigodnom tematikom i razgovarali o odvajanju od roditelja, emocijama ljutnje i straha te dijeljenju stvari s drugima. U igrama s pjevanjem usvajali smo pravila u plesnoj formaciji. Potom smo krenuli s temom Ovo sam ja, kroz koju su djeca predstavila sebe, svoju obitelj i ono što vole. Na susretima predškole u listopadu bavili smo se i bontonom u vrtiću, pa su predškolarci slušali priču o Pozdravima i lijepim riječima, te su bojali “Čarobne” riječi. U drugoj polovici listopada tema je bila jesen, jesenski plodovi, vrijeme u jesen. Razgovorom, grafomotoričkim vježbama, bojankama, prikladnim pjesmama obilježili smo godišnje doba jesen i prigodne dane mjeseca listopada: Dan kruha, Dan jabuka i Dan štednje.

Comments are disabled.