Tokom mjeseca ožujka  obradili smo sljedeće teme:

-MY BODY

-GEOMETRIC SHAPES

-SPRING

Uz svaku temu djeca su imala priliku usvajati vokabular kroz različite videozapise, pjesmice, priče, prigodne didaktičke igre, likovne aktivnosti. Tokom mjeseca usvajali smo stihove – Spring is here!

Prvi tjedan u ožujku učili smo o geometrijskim likovima (uočavali, prepoznavali i imenovali). Vesele pjesme uvode nas u temu, a tjedan završavamo plesom. Rješavali smo radne listiće vježbajući grafomotoriku i vizualnu percepciju. Šarenim drvenim štapićima slagali smo razne geometrijske oblike prema slikovnim predlošcima. U igri plastificiranim materijalima vježbali smo uočavati geometrijske likove u okruženju te pravilno sortirati slike predmeta određenog geometrijskog oblika. Ostatak mjeseca ožujka učili smo o vodi i proljeću (vremenske prilike i odijevanje). Spomenute tematike pratile su prikladne aktivnosti. Temu proljeća olakšala nam je igra didaktičkim materijalima: puzzle, slaganje proljetnih motiva po veličini, odjeća i vremenske prilike, toplo – hladno te Memory. Dan voda obilježili smo razgovorom o važnosti vode za sva živa bića, potrebi štednje iste te načinima štednje. Uparivali smo šarene kišobrane s odgovarajućim kišnim kapima, određivali koji predmeti plutaju ili tonu, pridruživali broj količini kišnih kapljica te vježbali glasovnu analizu (ime i slovne kišne kapi). Raznolikost i bogatstvo aktivnosti olakšale su nam proces učenja engleskoga jezika.

 

Comments are disabled.