Tijekom siječnja teme naših radionica bile su vezane uz zimu, zimske radosti, zimsku odjeću, polarne životinje pa su tako i djeca usvajala vokabular vezan uz te teme: WINTER, SNOW, SNOWFLAKES, SNOWMAN, SNOWBALL.. , kroz raznovrsne pjesmice, videozapise, slikovnice, igre, likovne aktivnosti.

U siječnju smo ponovili i nazive prostorija i namještaja u kući, kao i aktivnosti koje se provode u njima. S obzirom na činjenicu kako je kuhinja prostorija koju smo zadnju učili, odlučili smo nadopuniti svoje znanje usvajanjem naziva voća i povrća, hrane i pića te obroka u danu. Nadograđivali smo znanje iz susreta u susret ponavljajući prethodno usvojeni vokabular. Marljivo smo pisali, bojali i vježbali rezanje škarama. Uz zabavne pjesme, videozapise, online igre te plastificirane materijale učenje je bilo lako. Plastificirani materijali koji su održali dječju pažnju i povećali interes za navedenim temama bili su: skuhaj juhu, napuni dostavno vozilo (kamion), složi puzzle, voće i povrće – oblici i boje, sortiraj zdravu i nezdravu hranu, kao i voće i povrće te provuci vunu kroz plastificirane slike hrane.

 

Comments are disabled.