Dolaskom mjeseca studenog marljivo smo vježbali naše prstiće i ručice kako bi bili što uspješniji i uredniji u pisanju slova. Pristojnu ponašanju učile su nas slikovnice „Dječji bonton“ i „Gospođica Neću“. Igrali smo igru dućana i vježbali pozdrave u različita doba dana. Učili smo o prijevoznim sredstvima i njihovoj podjeli: kopnena, vodena i zračna. Posljednji smo tjedan posvetili razgovoru o zanimanjima i izražavanju vlastitih želja što će biti kada odrastu. Iz dječjih klupa čuli su se razni i vrlo zanimljivi odgovori. Djevojčice su najčešće birale zanimanja poput pjevačice, plesačice, frizerke, šminkerice dok su dječaci težili zanimanjima poput policajaca, vatrogasaca i vozača. Kroz susrete smo igrali razne igre mirna i dinamična karaktera. Pjesme su nas pratile kroz svaku temu, stoga nam veselja nije nedostajalo

U studenom smo obilježavali i Dan svih svetih. Tom prilikom djeca su istraživala cvijeće toga blagdana – krizanteme, a osim toga djeca su pogledala edukativni film o Danu svih svetih. Tijekom studenog predškolarci su učili o brojevima i geometrijskim likovima i tijelima. Kroz te teme učili su o potrebi učenja brojeva, geometrijskih likova i tijela, kako razlikovati geometrijska tijela i likove, te brojeve od 1 do 10, simboliku brojeva. Na kraju studenog smo obilježili Škole za Afriku, te su se djeca upoznala s kulturom i običajima Afrike, ali i tužnijom stranoj života djece u Africi. 

 

Comments are disabled.