Prvu polovicu svibnja posvećujemo obitelji i emocijama. Razgovaramo o važnosti obitelji, brojnosti i podjeli na užu i širu obitelj te obiteljskim odnosima. Ususret „Majčinom danu“ čitamo književne predloške spomenute tematike poput slikovnice „Sve moje mame“ i stihova „Kako se štedi mama?“. Izradili smo neobičnu čestitku za majke, koristeći prirodno neoblikovane materijale. Učimo o osnovnim emocijama, ulozi i važnosti emocija u našim životima. Razgovaramo o situacijama koje nas usrećuju, rastužuju, čine uplašenima ili pak ljutitima. Učimo o životinjama – razgovaramo o kućnim ljubimcima, domaćim i divljim životinjama. U igri plastificiranim materijalima pronalazili smo životinjske sjene i hranu koje životinje jedu, učili o kretanju životinja kao i o njihovim staništima. Pronalazili smo par – majku i mladunče te vježbali imenovanje istih. Za kraj susreta djeca su zaigrala igru „Memory životinje“.

Dječaci pokazuju najveće zanimanje za tematiku prijevoznih sredstava. Vježbali smo imenovanje vozila te podjelu na vodeni, kopneni i zračni promet. Provedena je aktivnost izrade rakete s imenom (glasovna analiza vlastitog imena), kao i aktivnost provlačenja vezica kroz plastificirane kartice prijevoznih sredstava. Za kraj susreta djeca su se poigrala plastelinom, oblikujući vozila prema slikovnim predlošcima. Provedba spomenutih tematika bila je popraćena usko vezanim vježbama za razvoj fonološke osviještenosti i predmatematičkih vještina. Radne smo tjedne obogaćivali raznim didaktičkim materijalima i aktivnostima. Dolaskom sunčanih dana sve više vremena provodimo na otvorenom.

Comments are disabled.