U Programu predškole u mjesecu svibnju, teme koje smo obradili bile su: promet kod kojeg smo susret bazirali na savladavanju geometrijskih oblika na primjerima prometnih znakova, obilježili smo Majčin dan uz prigodnu pjesmicu „Nabrali smo kiticu najljepšega cvijeća“ i izradu čestitka od kolaž papira i tempera, učili smo o dijelovima dijela, moru, ljetu, emocijama, sportu, školi i svojoj domovini. Upravo smo posljednjom temom ujedno obilježili i „Dan državnosti“, a neke od aktivnosti bile su: bojanje zastave Republike Hrvatske, slušanje himne, istraživanje karte RH i ukrašavanje kravate crveno-bijelim poljima kao jednog od glavnih simbola Hrvatske. Osim navedenog, kroz ostale teme slušali smo pjesme „Poštujte naše znakove“, „Glava, ramena, koljena i stopala“ i „Kad si sretan“, a djeci je pročitana i slikovnica „Kornjačica i more“. Razgovarali smo o najdražim sportovima i sportašima, osjećajima, ljetu te onome što čeka svakog od njih i za što se spremaju – školi.
Radni listići temeljili su se na prostornim odnosima, grafomotoričkim vježbama, izdvajanju fonema u riječi i brojevima.

 

Comments are disabled.