Likovnim aktivnostima i prigodnim književnim predlošcima popratili smo važne datume poput „Uskrsa“ te „Dana planete Zemlje“. Rješavali smo radne bilježnice predškolski hrvatski te predškolska matematika te vježbali glasovnu analizu i sintezu. Velika većina aktivnosti bila je usmjerena na razvoj fonološke osviještenosti (početni glas, rastavljanje riječi na glasove i slogove, glasovna sinteza). Kako pozdravljati i koje su četiri čarobne riječi te kako se ponašati za stolom ili u javnom prometu naučila nas je slikovnica „Dječji bonton“. Susrete smo provodili igrajući igre različitih karaktera. Neke od igara su sljedeće: „Glazbene stolice“, „Dan – noć“, „Toplo – hladno“, „Na slovo, na slovo“, „More – brijeg“. Pjevali smo i plesali uz pjesme: „Mi smo djeca vesela“ te „Ide maca oko tebe“, „Nije lako bubamarcu“, „Pčela boc, medo joj“, „Hop, hop zeko“, „Obitelj prstić“, „Kruška, jabuka, šljiva“ te „Volim voće“. Riješeno je mnogo radnih listića, a djeca su uz sve navedeno ponavljala i geometrijske likove, prostorne odnose te odnose veličina.

Comments are disabled.