Predškolarci iz mjeseca u mjesec marljivo uče. Aktivnost „Čarobna vrećica“ pomaže nam u vježbanju rime, rastavljanju riječi na slogove, uočavanju početnog i završnog glasa u riječi. Slikovnica autora Mladena Kušeca i Damira Brčića pod nazivom „Brojevi“ uvodi nas u tematiku brojeva. Igre i brojalice te didaktički materijali poput parnih slika i slagalica olakšavaju usvajanje znanja. Svjesnost i razlikovanje prostornih odnosa, lijevo i desno vježbali smo uz igru „Stani, stani“ i pjesmu „Hoki – poki“.

U veljači smo obilježili prigodne dane: Valentinovo i Maškare. Valentinovski tjedan provodimo u znaku ljubavi i prijateljstva te razgovaramo o važnosti istih. Djeca su pokušala objasniti što je to ljubav i kako znaš da te netko voli. Ostvarene su aktivnosti na tematiku Valentinova: pikalice, nizanje perlica, plastificirani materijali: srca i ključići; pite i brojevi; valentinovske kartice aktivnosti. Karnevalski tjedan bio je prepun igara te nam uistinu zabave nije nedostajalo! Plesali smo uz pjesmu „A ram sam sam“ te igrali razne igre poput: „Glazbene stolice“, „Kipovi, pretvorite se“, „Crvena kraljicu“ i „Boje i obruči“.

 

 

Comments are disabled.