Sportske aktivnosti su izrazito važne za dječji razvoj pa smo u našoj skupini organizirali vježbe razgibavanja, rastezanja, opuštanja, a djeca su također u pokretnoj igri Ogledala sama osmišljavala vježbe koje smo zajedno izvodili. Vježbali smo i kolut naprijed, ali ne zato da bi se naučio savršen kolut naprijed, već da se djeca nauče okretati tako da im glava prođe ispod nogu, dakle kretnju oko svoje osi. Djeca kroz sportske aktivnosti razvijaju samostalnost, lakše sklapaju prijateljstva, poboljšavaju sposobnost koncentracije, zadovoljavaju potrebu za kretanjem, potrebu za druženjem, potrebu za sigurnošću i redom, potrebu za samoostvarenjem i pripadanjem te stvaraju zdrave svakodnevne navike. Osim sportskih aktivnosti posvetili smo vrijeme i rješavanju naših radnih bilježnica kako bi razvijali grafomotoričke, spoznajne vještine i koncentraciju.

Comments are disabled.