Pijesak i voda su zabavni način za razvoj grubih motoričkih vještina i dječjih mišića. Ako kanticama i lopaticama dodamo žlice, grabljice ili modlice, to će doprinijeti razvoju finih motoričkih vještina. Protekla dva tjedna “Leptirići” su posvetili upravo vodi i pijesku. Odgojiteljice su za djecu pripremile razne igre s vodom, prenošenje loptica pomoću nogu, nošenje vodenih balona na kuhačama, igre vodenim balonima, okušali smo se i u likovnoj tehnici gdje smo crtali dugu vodenim bojama, ali i s nogama što je djeci bilo posebno zabavno i vrlo smješno. Igra u pijesku donosi niz dobrobiti za dječji razvoj: igrajući se s pijeskom razvija se dječja mašta. Po pijesku možemo crtati, pisati, od njega se rade torte, kolači, dvorci, ceste. Pijesak je materijal koji „nema kraja“. Gnječi se, baca, kopa, preslaguje, prenosi, prevozi. Dodavanjem vode mijenja mu se struktura – blato – koje također i dalje vrlo zanimljivo za igru i istraživanje pa se djeca njime doista mogu igrati i igrati…

 

Comments are disabled.