Pričanjem bajke “Ivica i Marica” te igranjem raznim ponuđenim poticajima bogatili smo igru pretvaranja i razvijali predčitalačke vještine. Uspješno smo usvojili stihove “Vještica” te svakodnevno obogaćivali svoj riječnik usvajanjem novih pojmova. Kod većine djece veliki interes pobuđuje lik vještice u bajci “Ivica i Marica“.  S obzirom na mnoštvo slatkiša koji se spominju u bajci upravo oni su postali inspiracija za dječje raznovrsno likovno stvaralaštvo. Djeca su spoznala da lik vještice zapravo i nije toliko strašan. Upoznajući dobro u bajci proširili  smo spoznaju svijeta oko nas, a sve to popratili didaktičkim i razvojnim igrama i na taj način djeci dali mogućnost izbora, eliminacije te pomoć kako bi se lakše nosili s raznim situacijama. Sve naše aktivnosti vezane uz realizaciju bajke možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.