Leptirići su nastavili sa provođenjem projekta “Čudesan svijet bajki”.  Nakon bajke o “Tri praščića” uplovili smo u bajku o Crvenkapici. Upoznali smo se sa sadržajem same bajke i likovima u njoj, okušali se u likovnoj aktivnosti u kojoj smo crtali i bojali  likove iz bajke, lijepili kolaž papir na predložak kapica. Istraživali smo po čemu je Crvenkapica dobila ime, kako je vuk uspio doći prije nje do bakice, što se sve nalazilo u košari za baku. Samostalno smo osmišljavali bajku hodajući kroz nju nailazeći na razne prepreke i smjernice te smo tu razvijali svoju maštu, logičko zaključivanje, birali likove, pomagali jedni drugima kako bi lakše i brže  došli do cilja. Usvajali smo stihove o Vuku i pjevali pjesmicu “ Tko se boji vuka još”.  I sami smo postali Crvenkapica i vuk fotografirajući se kroz oslikane okvire likova.

Comments are disabled.