Tradicionalno su lipanj i srpanj mjeseci u godini posvećeni biciklu i biciklistima. Loptice su ove godine dosta naučile o prometu pa smo se okušali i u vožnji našim biciklima. Bicikl smo vozili u vrtiću gdje smo ga i čistili, ali i proučili sve njegove dijelove kako zajedno funkcioniraju. Na parkingu ispred vrtića priredili smo pravo natjecanje u spretnosti vožnje. Naši mali i malo veći bicikli jurili su parkingom. Veća djeca ponosno su pokazala kako im nisu potrebni pomoćni kotači dok su mali imali čak i svoje guralice koje su također jurile. Loptice su, osim vožnje, naučile da je kaciga vrlo bitna kao i poštivanje prometnih pravila. Bicikl je ekološko prijevozno sredstvo jer ne zagađuje okoliš ispušnim plinovima iz motora. Djeca su svoje oduševljenje ovim prijevoznim sredstvom dočarala i vlastitim likovnim prikazima koji su prepuni detalja.

Comments are disabled.