Zvjezdice su odlučile istražiti i upoznati biljni i životinjski svijet.  Prošetali smo do livade gdje su djeca tražila različite vrste cvijeća, ali smo primijetili pčelice, leptiriće, mrave i bubamare.  Od cvijeća su djeca izradila vjenčiće za kosu, te su se poslužila s raznim cvijećem koje su ubrali na našoj livadi za izradu frizura. Od maslačka smo izradili sirup kojem je potrebno četrnaest dana da odstoji. Za izradu sirupa od maslačka smo koristili latice maslačka, šećer i limunsku kiselinu. Crtale su leptira kombinirajući  flomaster i tuš u boji, bojale kamenčiće temperama od kojih su nastale pčelice i bubamare, izrađivale leptir od PNM kartonskih tuljaca od rola te papira u boji. Čitali smo priču „Leptir“, „Jako gladna gusjenica“, i „Priča o šarenim leptiru“. Upoznale su se se s pjesmicom „Žuti leptir“, te se prisjetile pjesmice „Bubamara“ i „Leptirići šareniću“. Djeca su pomoću lutkica imala priliku sama dramatizirati priču „Jako gladna gusjenica“. Izradili smo plakat „Životni krug leptira“, a djeca su se kroz prezentaciju upoznala s biljnim i životinjski svijetom livade. Proučavali smo različite slike i vrste leptira, dječje enciklopedije, a poslužili smo se i povećalom. Djeci su bile ponuđene različite didaktičke igre koje su im pripremile i izradile odgojiteljice: memori leptiri, matematička igra pridruži količinu s brojem „Bubamare“, didaktička igra pecanje leptira i sortiranje prema boji, igra s pravilima „Vesela gusjenica“, križić – kružić s bubamarama i pčelicama, didaktička igra „Spoji sliku s nazivom“ te različite vrste radnih listića. Kako je to izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.