Iako su Ribice najmlađa skupina u vrtiću, kroz predblagdansko vrijeme djeca su sudjelovala u prigodnim blagdanskim aktivnostima koje su ih posebno veselile i u kojima su uživala. Veselili smo se i plesali uz pjesmice Sretan Božić i Zvončići. Slušali smo priče o Djedu Božićnjaku i Božiću.

Obilježili smo blagdan Sv. Lucije koja je simbol novog života i plodnosti. Sijajući pšenicu djeca su razvijala finu motoriku šake i usvajala običaje i tradiciju našeg kraja. Pošto je Božić blagdan radosti i darivanja, djeca su za svoje obitelji izradila prigodan poklončić – božićni ukras s otiskom njihovog dlana i kuglice tehnikom slikanja prstima. Posjetio nas je i Djed Božićnjak kojeg smo dočekali s pjesmom i bez velikog straha. Nakon zajedničkog već tradicionalnog fotografiranja Djed je djecu darivao prigodnim poklonom. Ovim putem Ribicama i njihovim obiteljima želimo ugodne i sretne blagdane. Djelić atmosfere pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.