Blagdansko vrijeme u Pčelicama

Proteklih tjedana u Pčelicama je vladalo pravo blagdansko ozračje. Veselje, pjesme i igra obilježili su dane iza nas, a čekajući Božić Pčelice su se bavile raznim prigodnim aktivnostima. Posebno ih  je veselila izrada kuglica od slanog tijesta kojima smo ukrasili bor u našoj sobi. Osim toga bavili smo se raznim likovnim aktivnostima. Tako smo izrađivali kuglice od kolaž papira, lampice  pomoću otisaka prstića, te borove od tuljaca. Kako bi djecu pripremili za božićnu priredbu, napravili smo u našoj sobi  malu predstavu kao uvod u blagdansko raspoloženje. Predstava je djecu oduševila te su se s veseljem i sami okušali u dramatizaciji s lutkama na štapu. U razgovoru s djecom saznali smo njihove Božićne želje koje smo zapisali u pismo te ih poslali Djedu Mrazu – na SJEVERNI POL. 

Kako bi iznenadili roditelje te im na prigodan način čestitali Božić, izrađivali smo s djecom čestitke od otisaka dlanova. Da bi se u vrtiću osjećali kao kod kuće osmislili smo novi centar, božićnu slastičarnicu koja se pokazala kao puni pogodak. Iz slastičarnice malih Pčelica širio se miris božićnih kolačića i cimeta, a djeca su uživala ukrašavajući ih. Uz prigodne pjesme, igru i prigodne poklone dočekali smo božićne praznike.