Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje tradicionalno se svake godine obilježava u dječjem vrtiću Leptirić. 

Kroz razne životno – praktične i radne aktivnosti, kroz istraživačko – spoznajne i likovno – kreativne aktivnosti nastojali smo djecu upoznati s procesom nastajanja kruha (od zrna do kruha), približiti im blagovanje kruha, ukazati na njegovu životnu i duhovnu snagu, utjecati na razvoj spretnosti i kreativnosti te na razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješenja i oblikovanja tijesta. Djeca su naučila koja je uloga mlinara/pekara u nastajanju kruha, istražila kako se tijesto diže uz pomoć kvasca, no najviše su uživala u simboličkoj igri “Pekar” kao i u izradi kiflica s našom tetom kuharicom. Zajedničkim snagama djeca su napravila grupni plakat “Mlinar” prilikom kojeg su učila prepoznati različite vrste žitarica, te je svako dijete od kolaž papira izradilo svoju pizzu. Sve spomenute aktivnosti popratili smo kroz stihove pjesmica “Pekar”, “Mlinar” i “Miš mi je polje popasel”.

Comments are disabled.