Prošla dva tjedna naše Gusjenice učile su o osnovnim bojama i emocijama. Pomoću raznih stolnih igara prepoznavali smo i imenovali osnovne boje te poticale razvoj govora. Ostvarivanju ciljeva pridonijele su i razne slikovnice u kojima su djeca mogla raspoznavati boje. Svaki dan provodimo jutarnju tjelovježbu koja nam je sad bila obogaćena različitim lopticama u boji, podlogama i preprekama. Igrali smo i igru “pronađi boju”, pomoću kockica i ostalih predmeta koji se nalaze u prostoriji. Emocija smo se dotakli pomoću raznih aplikacija, a najbolje smo ih raspoznavali na nama samima. Tako su djeca primjetila da su novoupisana djeca “tužna” pa su ih tješila. Interes za glazbu poticale smo i razvijale pomoću cd-a iz “Kutije pune osjećaja”. Čitajući i prepričavajući razne slikovnice na temu djeca su se prisjetila svojih situacija i emocija na neki svoj događaj.

Comments are disabled.