Boje i mirisi proljeća

Konačno nam je stiglo proljeće, a s njime ljepši i topliji dani prošarani mirisima prvih proljetnica. Upravo su visibabe, ljubičice, zumbuli, ali i ostali vjesnici proljeća postali naša inspiracija za istraživanje prirode koja se budi i nudi nam pregršt motiva za istražiti. Naše aktivnosti započeli smo šetnjom prirodom, igrama na livadi kroz koje smo uočavali što se sve promijenilo u našoj okolini, koje životinje i kukci su se pojavili. Sve spoznaje popratili smo brojnim likovnim, ali i glazbenim aktivnostima te stolno – manipulativnim igrama. Tijekom provođenja aktivnosti nastojali smo potaknuti interes djece za ponuđenom temom, koji je bio obilježen visokim nivoom pažnje i koncentracije, čestim zahtjevima za ponavljanjem, postavljanjem pitanja i davanje odgovora, a prije svega samostalnim zaključivanjem.