Djeca iz skupine Zvjezdice prošli tjedan su se bavila temom “Boje”. Razgovarali smo na temu „Gdje nastaju boje“ i svašta smo mogli od njih naučiti. Vani u dvorištu igrali smo pokretnu igru „Bojice“. Pomoću slikovnice  „Upoznajmo boje s Viktorom“ djeca su ponovila sve boje na hrvatskom, ali i na engleskom jeziku. Imenovali smo boje i svatko je rekao jednu stvar u toj boji. Slušali smo  stihove „Boje“ te pjesmicu „Boje“ na koju smo napravili i malu koreografiju s različitim papirima u boji. Pogledali su igrokaz „Boje prijateljstva“, a zatim su oni sami pokušali taj igrokaz ispričati svojim prijateljima. Uživali smo u igri gdje smo istraživali miješanje boja pomoću plastelina, ali i tempera gdje su djeca naučila koja boja kad se pomiješa s drugom bojom nam daje određenu boju. Da bi lakše to usvojili izradili smo plakat s bojama. Djeca su radila dugu lijepeći  komadiće krep papira. Igrali smo igre sortiranja čavlića i čičak kocka prema boji, didaktičku igru nizanja, složi na štapiće po bojama prema predlošku.  Uživali su u igri s šarenom rižom gdje su punili i praznili posudice pomoću prstića ili žličice i na taj način smo poticali razvoj fine motorike šake i pincetni hvat. Kako je sve to izgledalo možete vidjeti u našoj foto galeriji.

 

Comments are disabled.