Četiri najvažnije

male riječi,

lako je od srca

iskreno reći!

 One su samo

zato male

da bi u dječje

srce stale.

 Dobrog su srca

najbolji gosti:

MOLIM, HVALA,

IZVOLI, OPROSTI.

Protekla dva tjedna u skupina Pčelice učili smo o lijepim manirama i prisojnom ponašanju. Uloga starijih članova u skupini time je bila važnija i veća jer su se svojim primjerom trudili nove članove upoznati s vrtićkim bontonom i pravilima ponašanja koja smo dogovorili unutar skupine. U usvajanju ovih navika i obrazaca ponašanja veselije smo pristupili uz pomoć pokreta na stihove pjesmama: „Ovako se ruke miju“, „ Uredno dijete“ i „Četiri najvažnije male riječi“. U likovnim aktivnostima izradili smo pravila lijepog ponašanja  te ih izvjesili u sobu dnevnog boravka kako bi nas svakodnevno  podsjećala  na primjerna i poželjna ponašanja kako prema prijateljima iz skupine i tetama tako i prema vrtićkom inventaru, didaktici, svojim osobnim stvarima. Svakodnevno smo razgovarali o važnosti održavanja osobne higijene,  primjerenom ponašanju za vrijeme obroka, o održavanju čistoće prostora u kojem boravimo, pospremi igračaka nakon igre, o čuvanju slikovnica, o samostalnosti.

Kako su nam ova pravila važna, malim koracima ih usvajamo – na duge staze  primjenjujemo, ruku pod ruku, zajedno. Na fotografijama niže možete pogledati naše prve vrtićke dane.

Comments are disabled.