smart


Postavivši adventski kalendar, Božić nam se činio tako daleko,  ali dan za danom brzo je prolazio, na prozoru je sve manje naših sobića i Božić nam je pokucao na vrata. Radosti i sreće kod Pčelica tokom cijelog mjeseca nije nedostajalo. Soba dnevnog boravka poprimila je božićni ambijent, a vrijedne dječje ručice svaki su dan izradile nešto novo i nadopunile ga.

Na blagdan Sv. Lucije posijali smo pšenicu i svakodnevno promatrali kako raste. Bor smo okitili mirisnim medenim ukrasima ( koje nam je izradila gđa. J.S.). Svako dijete dobilo je anđela s vlastitim imenom, što ih je posebno razveselilo.

Kako iščekivanje Božića simbolizira i blagdansko darivanje, djeca su izradila poklončiće i čestitke za svoje najmilije. U ponedjeljak, 20. prosinca posjetom nas je iznenadio Djed Božićnjak s punim vrećama poklona  koje je za djecu osigurala Općina Peteranec.

Iako zbog mjera posjeti nisu mogući, šetnju okolicom iskoristili smo za božićne čestitare, pa smo tako obišli obližnju trgovinu i PŠ Sigetec.

I na kraju u izobilju sreće i veselja, organizirali smo „božićni party“ uz vesele dječje božićne pjesmice i ples.

Comments are disabled.