Advent je najljepše vrijeme u godini – vrijeme zajedništva i iščekivanja. U našem vrtiću su se tijekom prosinca odvijale različite aktivnosti. Bojali smo staklenke koje smo zatim ukrasili, a nakon toga u njih posadili pšenicu za blagdan Sv. Lucije. Također smo bojali okvire u koje smo stavili svoje slike. I pšenicu i okvire sa slikama nosili smo doma kao poklon našim roditeljima. Od likovnih aktivnosti izrađivali smo kuglice od kartona, te božićnu jelku od papirnatih tuljaka i tempera.
 
U ovo predbožićno vrijeme posjetio nas je Djed Mraz i djecu obradovao poklonima. Djeca su bila oduševljena, pa su s djedicom zaplesala na božićne pjesme.
 
Od stolno-manipulativnih igara, interesantne i zanimljive bile su razne slagarice, poklapalice i umetaljke s božićnim motivima. U božićnom kutiću napravili smo kućicu od deke u kojoj smo provodili vrijeme, igrali se i sakrivali.
Kako je proteklo predbožićno vrijeme, pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.