Ovaj tjedan Cvjetiće je posjetila Lanina mama Andrea koja im je predstavila svoj hobi šivanje kroz izradu božićnih dekoracija od platna. Za početak je djeci ispričala kako joj je ljubav prema šivanju usadila baka koja ju je naučila koristiti stroj za šivanje. Mama je također djeci pripremila prigodnu recitaciju “Pokraj peći maca prela” koju su djeca slušala s velikim interesom. Donijela je i svoj šivaći stroj pomoću kojeg je djeci sašila božićna drvca i zvjezdice od platna. Cvjetići su imali zadatak da vatom napune prethodno sašivene oblike te ih ukrase po želji raznim sitnim dekoracijama (perlice, sjajne ljuskice, šljokice). Ovom aktivnošću djeca su vježbala finu motoriku, preciznost, strpljivost, a razvijala su i svoju kreativnost. Cvjetići zahvaljuju mami Andrei na trudu i vesele se nekoj novoj posjeti i suradnji. 

Comments are disabled.