Prethodni smo tjedan započeli proučavanjem našeg šarenog adventskog vijenca te paljenjem njegove prve svijeće za vrijeme ručka. Ovaj je tjedan za nas bio vrlo poseban. Našoj se skupini pridružila još jedna, najmanja Točkica – Isabella. Prema Isabelli smo posebno pažljivi i brižni te tako razvijamo empatiju kod djece. Još je posebnijim ovaj tjedan učinila naša teta Dunja, koja nas je posjetila i čitanjem priče “Božićne saonice” dodatno uvela u blagdansko raspoloženje.

Ni tijekom ovih dana nismo zaboravili na svoje emocije koje smo istraživali slušajući priče “Hrčak osjeća da postoji tiha i smirena sreća” i “Usamljena sovica”. Nastavili smo učiti dijeliti igračke tijekom slobodne igre s kockama, gumenim životinjama, lutkama, a isto tako i tijekom igre kuhinjskim priborom ili za vrijeme listanja slikovnica.

Za kraj tjedna našim smo prstićima i temperama oslikali čizmice uz veselu pjesmu „Sveti Niko svijetom šeta“ i tako se (kao i svojim dobrim djelima kroz godinu) pripremili za dolazak svetog Nikole.

Cjelokupno raspoloženje Točkica tijekom prethodnog tjedna pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.