Kako se 21.lipnja obilježavao Svjetski dan glazbe, Bubamarci su cijeli prošli tjedan posvetili glazbi. Za početak tjedna razgibali su se tjelovježbom i vježbanjem uz glazbu. Upoznali su se s različitim vrstama glazbala te izrađivali vlastite šuškalice od prirodnih i ostalih materijala nakon kojih su uz pjesmu i pjevanje šuškali i svirali pomoću njih. Uz šuškalice su pokušali pratiti tempo, dinamiku i ritam neke pjesmice tako što su pjevali i zajedno šuškali i udarali udaraljke. Djeca su se jako razveselila kada su oslikavala platno temperama uz pratnju glazbe gdje smo odabrali jednu laganiju klasičnu skladbu (Za Elizu – Ludwig Van Beethoven) te ubrzanu skladbu Rock around the clock – Elvis Presley). Nakon toga djeca su plesala uz različite žanrove glazbe i imali smo pravu malu zabavu u vrtiću. Na red su došli i koncerti. Teta Nikolina u vrtić je donijela sintizajzer te odsvirala nekoliko pjesmica: “Kiša pada”, “Kad si sretan” i “Blistaj, blistaj zvijezdo mala” koje Bubamarci znaju i zajedno su ih uz njezino sviranje i otpjevali te šuškali šuškalicama. U vrtiću nas je posjetio i brat dječaka Rudolfa, Aleks, koji polazi glazbenu školu i svira saksofon. On je odsvirao par pjesmica te su Bubamarci pažljivo slušali, a nakon toga su također zajedno uz njegovo sviranje šuškali šuškalicama. Kasnije su sami mogli isprobati svirati i proučiti sintizajzer i saksofon. Za kraj teta Maja je u vrtić donijela gitaru te su nakon proučavanja sami lijepili papiriće na crtež gitare. Kako nam je bilo provjerite u fotogaleriji.

Comments are disabled.