Tijekom ovog tjedna Bubamarci su se družili s ježom. Proučavali su i gledali fotografije i videozapis o ježevima, razgovarali kako izgleda, gdje živi, čime se hrani. Izrađivali su ježiće modeliranjem smeđeg plastelina te stavljali čačkalice koje su predstavljale bodlje ježića, bojali su bojicama te lijepili listove na predloške ježa. Također s vilicom su radili otisak sa smeđom temperom na predloške ježa. Radili su ježevu kućicu stavljanjem različitih prirodnih materijala (mahovina, kora drveta, listovi) na kartonsku kutiju. Igrali su se stolno-manipulativnim igrama na temu “Razvrstaj prema veličini, boji”, stavljanje pompona na predloške ježa i jabuka. Slušalicu su brojalicu “Boc boc iglicama, priču “Priča o dobroćudom ježu” te “Nevolje ježića Bocka” te gledali videozapis lutkarskog animiranog filma “Ježeva kućica”. Bubamarci su obilježili i Dan jabuka tako da su promatrali jabuke, prepoznavali koje su boje, razgovarali o tome kako su jabuke zdrave te ih na kraju i jeli. Tijekom šetnje okolicom vrtića otišli smo do obližnjeg voćnjaka kako bi Bubamarci vidjeli gdje rastu jabuke. Kako je bilo pogledajte u fotogaleriji.

 

Comments are disabled.