Tijekom prošlog tjedna Bubamarci su se preselili u novu sobu dnevnog boravka. Uzbuđeni i sretni istraživali su, proučavali i igrali se u novom prostoru koji im se jako svidio. U boravku na otvorenom iznenadila nas je kornjača koja je našla dom u dvorištu vrtića. Da ne bi bila gladna dali smo joj salatu iz našeg vrta i vode, a Bubamarci su je radoznalo promatrali. Dali smo joj čak i ime, kornjača Kroki. Kako su djeca bila zainteresirana za kornjaču, odlučili smo se cijeli tjedan baviti temom Kornjače. Tako su Bubamarci proučavali fotografije kornjača, radili kornjače od plastelina, igrali stolno-manipulativnu igru Sastavi kornjače, te u raznim drugim stolno – manipulativnim igrama pronalazili kornjače. U likovnim aktivnostima u dvorištu vrtića bojali su papirnate tanjure na koje su zatim lijepili noge i glavu te su tako napravili svaki svoju kornjaču. Slušali su priču Kornjača Mia uz štapne lutke te stihove Ide kornjača. Kako su tete primijetile veliku zainteresiranost Bubamaraca prema životinjama odlučile su im napraviti stanište za životinje gdje će se oni igrati sa životinjama, a napravile su im i Kornjaču Miu, pa im je zadatak bio da je moraju čuvati i paziti kako bi im uvijek radila društvo.

Comments are disabled.