Tijekom ovog tjedna Bubamarci su se družili s medvjedom. Proučavali su i gledali fotografije i videozapis o medvjedima, razgovarali kako izgleda, gdje živi, čime se hrani. Izrađivali su medvjede modeliranjem plastelina, te lijepljenjem smeđe izrezane tkanine i bojali pastelom na predloške medvjeda. Pjevali su i plesali na pjesmice “Medo Brundo” i “Medo”, a gledali su i dramatizacije štapnim lutkama “Medo i vjeverica”, te s aplikacijama “Medina budilica” te slikovnicu “Medo i klavir”. Igrali su simboličke igre hranjenja medvjeda te imitativne pokretne igre oponašajući kretnje medvjeda prema šapicama na podu. Također igrali su stolno-manipulativne igre na temu “Obuci medu” te sastavljanja medvjeda od dijelova. Lijepili su izrezane dijelove medvjeda na papir te bojali papirnate tanjure smeđom temperom od kojih su onda odgajateljice napravile štapne aplikacije medvjeda za svakog Bubamarca. Medo se javio kako će ih posjetiti i jedan dan je došao u posjetu. Bubamarci su ga nestrpljivo i s uzbuđenjem čekal,i a kada je došao svi su se razveselili, ispitivali ga gdje živi, dali krušku da ne bude gladan, isprobavali njegovo krzno te na kraju zajedno otpjevali pjesmicu i otplesali ples. Kako je bilo pogledajte u foto galeriji.

Comments are disabled.