Kako nam je 21.6. službeno počelo ljeto, odlučili smo se protekli tjedan baviti temom ljeta. Za početak su Bubamarci razgovarali o Suncu, proučavali ga u boravku i šetnji vani, poslušali pjesmice “Pazi, pazi sunce” i “Sunce”, te dramatizaciju “Suncu je vruće”. Nakon toga teta im je iscrtavala ruke na žutom hameru, a Bubamarci su obojali papirnate tanjure žutom temperom te napravili sunca. Također su žute papiriće lijepili na predloške sunca te izrađivali sunce modeliranjem žutog plastelina. Naučili su da se ljeti od sunca štitim kremom za sunčanjem, nošenjem kape i sunčanim naočalama.  Od sunca nas ljeti štiti i suncobran pa su Bubamarci poslušali dramatizaciju “Kišobran i suncobran” i izrađivali suncobran od kartona te ukrašavali ljepljenjem papirića. Kako nam je ljeti najbolje u japankama, Bubamarci su izradili svoje japanke otiskom svojih stopala sa temperom na papiru i naučili igrom Oblačenjem medija kakva se odjeća nosi i što je sve potrebno ljeti da nam nije vruće. Kako je bilo pogledajte sami.

Comments are disabled.