U proteklom razdoblju Bubamarci su proučavali i istraživali prometna sredstva. Za početak odgojiteljice su im uredile prostor i unijele malo svježine i vedrine na dio zida sobe dnevnog boravka. Jedan dan djeca su temperama bojala kućice i kartonske tuljce koje su zatim stavili uz improviziranu cestu, a drveće i prometnicu također su napravile odgojiteljice. Po njima kao i po tepihu cesti vozili su automobile i ostala prijevozna sredstva. Nakon automobila na red je došao i vlak. Nakon slušanja priče “Maja i Mišo putuju vlakom” djeca su sama improvizirala vožnju u vlaku tako da su spojila stolice i glumila da se voze u vlaku i kondukteru daju karte. Od kocaka su radila vlakiće te temperama bojala kartone koje su kasnije stavila u hodnik da svi vide vagone vlaka od Bubamaraca. Plesali su i slušali pjesmicu “Juri, juri vlak”. Poslije vlaka su na dvorištu proučavali bicikl. Pošto su se cijelo vrijeme vozili na svojim malim triciklima, odgojiteljice su im pomogle da sjednu na veliki bicikl i vide koliko još moraju narasti da bi se na takvom sami mogli voziti. Kako je bilo pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.