Tijekom ovog tjedna Bubamarci su se družili s vjevericom. Proučavali su i gledali fotografije vjeverica, razgovarali kako izgleda, gdje živi, čime se hrani. Izrađivali su vjeverice modeliranjem plastelina, te lijepljenjem smeđih izrezanih papirića na predloške vjeverica na koje su zatim stavili i repove od umjetnog krzna. Pjevali su i plesali na pjesmice “Trči, trči vjeverica” i “Tri vjeverice male”, a slušali su dramatizacije štapnim lutkama “Medo i vjeverica” te slikovnicu “Piko u šumi”. Proučavali su plodove kojima se vjeverice hrane: lješnjak, kesten, žir, orah, te se igrali njima simboličkom igrom hranjenja vjeverice. Tijekom boravka na otvorenom šetali su okolicom vrtića gdje smo naišli na drvo oraha i tražili vjevericu, ali je nismo uspjeli naći, bila je zaposlena tražeći hranu za zimu. Također su i sami isprobali okuse lješnjaka i oraha koje vjeverice jedu. Igrali su se imitativne igre oponašanja vjeverice, te smo im vani nacrtali kredom poligon na kojem su oni skakali, hodali i trčali. Kako je bilo pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.