Prošli tjedan Bubamarci su se bavili temom voća. Na početku su promatrali i imenovali voće pomoću slikovnih materijala, voća od filca i drvenih slagalica. Prvo na redu od voća bilo je grožđe koje su nakon proučavanja lijepili sami uz ljepljive “smokiće” u zelenoj i plavoj boji na karton, a kasnije  i uživali u okusima grožđa tako što su ga jeli.
Uz pjesmicu “Jagoda” te animirani film “Jagodica bobica” razgovarali su o jagodama, proučavali ih te crvenom temperom bojali karton u obliku jagoda na koji su kasnije štapićom za uši žutom temperom točkali sjemenke. Nakon toga su i jeli jagode. U vrtić su tete donijele i prve trešnje koje su Bubamarci s nestrpljenjem i uzbuđenjem proučavali te ih pojeli. A za likovnu aktivnost bojali su stabla trešnje zelenim i smeđim drvenim bojicama te lijepili na drvo malene crvene izrezane kružiće koji su predstavljali trešnje. Za kraj tjedna došla nam je na red i banana. Bubamarci su na izrezani oblik banane od papirnatih tanjura lijepili izrezane komadiće žute salvete te modelirali banane od žutog plastelina. Da bi se zasladili, za kraj tete su u vrtić donijele blender i sve potrebne sastojke te napravile shake od banane u kojem su svi uživali. U plesu i pjevanju su uživali u novoj pjesmici “Volim voće” kojom smo ponovili i naučili sve o voću. Nismo zaboravili na posađeno povrće te smo ga redovito tijekom šetnje provjeravali i zalijevali po potrebi. Kako je bilo pogledajte sami.

Comments are disabled.