Prošli tjedan Bubamarci su proučavali jesenske plodove (tikve, orahe, lješnjake, kukuruz, kestene). Rješavali su radne listiće na temu (poredati po veličini), igrali memory s jesenskim plodovima. Slušali su dramatizaciju “Kruška i jabuka“ te promatrali i proučavali krušku, jabuku i grožđe. Lijepili su crvene papiriće na predložak jabuke te na kraju zeleni listić na jabuku. Također nakon svega su isprobali okuse tako što su jeli krušku, jabuku i grožđe. Proučavali su i istraživali tikve (boja, oblik, veličina, težina) i vadili su unutrašnjost tikve te koštice. Igrali su stolnu igru s tikvom i sjemenkama, te pastelama crtali tikve. Plastelinom su modelirali tikve. Posjetili su polje kukuruza tijekom šetnje pa su promatrali i istraživali kukuruz (boja, tekstura, oblik). Igrali su se kukuruzom te bojali žutom temperom prozirnu foliju u obliku kukuruza. Slušali su stihove “Miris jeseni”. A za kraj tjedna su još istraživali jesenske plodove, prebacivali ih pincetom iz jedne u drugu posudu. Pjevali su pjesmicu “Jedan običan žir” i “Žir”, slušali priču “Jesenka košara” te slušali i gledali video priče “Mali žir” i “Kesten, vjetar i prijatelji”. Još jednom se zahvaljujemo svim roditeljima koji su donijeli jesenske plodove i tako nam pomogli u realizaciji tjedne teme. Kako je bilo pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.