Prošli tjedan Bubamarci su posvetili žutoj, zelenoj, plavoj i crvenoj boji. Nakon istraživanja i promatranja boja svuda oko nas, te gledanja videozapisa o bojama temperama u tim bojama bojali su platno. Sami su izrezivali kolaž papire, a nakon toga radili mozaik na ljepljive folije koje su zatim zalijepili na prozor kako bi im ukrašavale sobu, a usput i bili zaštita od sunca. Cijeli tjedan igrali su stolno – manipulativne igre na temu boja : provlačenje špage u određenoj boji po zadanom obliku, stavljanje i uparivanje papirića u boji s tom istom određenom bojom. U šetnji okolicom tražili su boje gdje ih vidimo oko nas. Bacali su loptice kroz rupe na tkanini prema bojama te isto tako sastavljali kockice prema bojama. Kroz ove aktivnosti djeca su uspješno naučila prepoznati i imenovati te boje.

Comments are disabled.