Bubamare i kućni ljubimci

Protekli tjedan djeca iz skupine Bubamare bavila su se temom Kućni ljubimci. Proučavala su fotografije svojih ljubimaca, razgovarala kako se zovu, kako izgledaju, kako se igraju sa njima. Slušala su i gledala slikovnice “Naša mačka”, “Priče o mačkama”, “Znatiželja maca”, “Dva prijatelja” te dramatizaciju “Izgubljeni psić”. Igrala su se stolno – manipulativnim igrama i slagalicama na temu. U likovnim aktivnostima temperom su bojala predložak mačke kojoj su zatim lijepila oči, njušku, brkove i rep. Također crtala su mačke flomasterom. Lijepila su tkaninu na predložak nacrtanog psa, te su plavom temperom bojala izrezani papirnati krug i na njega zatim lijepila izrezane ribice, te tako napravila akvarij sa ribicama. Proučavala su plišane igračke mačke i psa te se njima igrala imitativnom i simboličkom igrom (hranjenje, stavljanje na spavanje, maženje, čuvanje…). Kako je bilo pogledajte u fotogaleriji.