Protekli tjedan djeca iz skupine Bubamare bavila su se temom Kućni ljubimci. Proučavala su fotografije svojih ljubimaca, razgovarala kako se zovu, kako izgledaju, kako se igraju sa njima. Slušala su i gledala slikovnice “Naša mačka”, “Priče o mačkama”, “Znatiželja maca”, “Dva prijatelja” te dramatizaciju “Izgubljeni psić”. Igrala su se stolno – manipulativnim igrama i slagalicama na temu. U likovnim aktivnostima temperom su bojala predložak mačke kojoj su zatim lijepila oči, njušku, brkove i rep. Također crtala su mačke flomasterom. Lijepila su tkaninu na predložak nacrtanog psa, te su plavom temperom bojala izrezani papirnati krug i na njega zatim lijepila izrezane ribice, te tako napravila akvarij sa ribicama. Proučavala su plišane igračke mačke i psa te se njima igrala imitativnom i simboličkom igrom (hranjenje, stavljanje na spavanje, maženje, čuvanje…). Kako je bilo pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.