Ovaj tjedan Bubamarci su nastavili s temom povrća. Uz videozapis “Povrće” ponovili su i naučili prepoznati i imenovati povrće, kojih su boja i oblika. Uz fotografije i slagalice povrća, razvrstavali su ih prema bojama i nazivima. Nakon slušanja igrokaza “Zeko i mrkva” na veliki hamer papir na oblik mrkve lijepili su narančaste i zelene papiriće koje su prije toga sami izrezali. Zelenom temperom bojali su mahune graška, a nakon toga unutra lijepili oblikovane kuglice od zelenih salveta. Grašak su također radili i od zelenog plastelina. Crvenom temperom bojali su oblik rajčice, a zelenom temperom listiće koje su nakon toga zalijepili na rajčicu. Na smeđi hamer papir lijepili su izrezane kružiće papira koji su predstavljali sjemenke, te bojali bojanke s povrćem. U šetnji okolicom proučavali su vrtove u susjedstvu te vrt u samom vrtiću.

Comments are disabled.