Ove pedagoške godine Bubamare su se po prvi puta uključile u provedbu UNICEF-ovog projekta “Škole za Afriku” te su nam proteklih dana aktivnosti bile vezane uz Afriku, njeno stanovništvo, kulturu i običaje. Djeca su, gledajući razne video materijale i fotografije te kroz razgovor s odgojiteljicama učila o Africi kao kontinentu i o načinu života, kulturi afričkog stanovništva te razvijala svijest o važnosti razumijevanja i prihvaćanja potreba drugih. Tijekom cijelog tjedna uživala su u ritmu afričke glazbe i rado imitirala viđene pokrete. Od likovnih aktivnosti izrađivala su lik djeteta iz Afrike i afričke ogrlice.

U utorak, povodom Svjetskog dana štednje, posjetila nas je mama našeg Vite koja je tom prilikom djeci predstavila svoje zanimanje bankar. Mama Sanja djeci je ispričala što se sve radi u banci, pokazala im je digitron i uređaj za provjeru novčanica koji je kod djece izazvao velik interes. Bubamare su mami ispričale kako su u vrtić donijele novac za djecu Afrike i kako će im pomoći uštedjeti za nove knjige. Zahvaljujemo mami na dolasku i veselimo se idućem druženju.

Kako je bilo pogledajte u foto galeriji.

Comments are disabled.