Kao svake godine i ove smo obilježili Europski tjedan mobilnosti koji se održava od 16. do 22. rujna. Pravilan psihofizički rast i razvoj preduvjet su dobrog zdravlja djeteta. Tako smo odlučili iskoristiti dvorište za vožnju triciklima i jutarnju šetnju po svježem zraku. U sobi dnevnog boravka vježbali smo te smo uspješno prolazili i zadani poligon. Redovitim kretanjem i vježbanjem potiče se rad imunološkog sustava. Poticanje djece na kretanje ima višestruk utjecaj. Ono razvija njegova fizička, motorička, kognitivna i emocionalna obilježja. Zdravo, okretno, spretno i vješto dijete može lakše nositi sve teškoće života te može lakše obavljati svoje radne i društvene zadaće. Zbog toga je zadatak odgojiteljica i roditelja da djeci usade spoznaju i pozitivan stav prema kretanju i svim sportskim aktivnostima.

Comments are disabled.