Bubamare vole povrće

Prošli tjedan djeca iz skupine „Bubamare“ su se bavila raznim aktivnostima vezanima uz temu „Povrće“. Prvo su posjetila vrt Vrtića kako bi saznala koje sve povrće tamo raste, a kasnije odigrala stolnu igru u kojoj su pomoću slikovnog materijala i povrća od filca prepoznavala, imenovala  i uparivala razno povrće.  U likovnoj aktivnosti djeca su izrađivala mrkvu. Škaricama su izrezivala kolaž papir i lijepila ga na predložak mrkve. Da plišanci ne bi ostali gladni, „Bubamare“ su im odlučile svakodnevno kuhati juhu i razna variva od povrća. Nakon dramatizacije „Tužni kelj“ djeca su gusjenici iz priče ponudila razno povrće kako bi se čim prije pretvorila u leptira. U centru prometa  razvila se igra prevoženja povrća kamionima do gusjenice. Kroz slikovnicu „Maja i Mišo u vrtu“ djeca su saznala što su u vrtu radila ta dva mala vrtlara. Da i oni mogu biti vrtlari, „Bubamare“ su se uvjerile kroz aktivnost sadnje luka i sijanja salate. Znanje u prepoznavanju  povrća djeca su pokazala u igri „Zažmiri“, a svoju spretnost u prebacivanju povrća od filca iz jedne posude u drugu  i prelazeći poligon s rekvizitima povrća. Kako je bilo, pogledajte u foto galeriji.