Prošli tjedan djeca iz skupine „Bubamare“ su se bavila raznim aktivnostima vezanima uz temu „Povrće“. Prvo su posjetila vrt Vrtića kako bi saznala koje sve povrće tamo raste, a kasnije odigrala stolnu igru u kojoj su pomoću slikovnog materijala i povrća od filca prepoznavala, imenovala  i uparivala razno povrće.  U likovnoj aktivnosti djeca su izrađivala mrkvu. Škaricama su izrezivala kolaž papir i lijepila ga na predložak mrkve. Da plišanci ne bi ostali gladni, „Bubamare“ su im odlučile svakodnevno kuhati juhu i razna variva od povrća. Nakon dramatizacije „Tužni kelj“ djeca su gusjenici iz priče ponudila razno povrće kako bi se čim prije pretvorila u leptira. U centru prometa  razvila se igra prevoženja povrća kamionima do gusjenice. Kroz slikovnicu „Maja i Mišo u vrtu“ djeca su saznala što su u vrtu radila ta dva mala vrtlara. Da i oni mogu biti vrtlari, „Bubamare“ su se uvjerile kroz aktivnost sadnje luka i sijanja salate. Znanje u prepoznavanju  povrća djeca su pokazala u igri „Zažmiri“, a svoju spretnost u prebacivanju povrća od filca iz jedne posude u drugu  i prelazeći poligon s rekvizitima povrća. Kako je bilo, pogledajte u foto galeriji.

Comments are disabled.