smart


Rastom cvijeća i zelenila probudili su se i stanovnici koji nas svakodnevno vesele svojim prekrasnim bojama. Kukce smo na livadi promatrali povećalom, pratili njihova gibanja te crtali njihove prekrasne boje. Dramatizacijom “Vrijedna pčela i lijena osa” uveli smo djecu u svijet pčela, nakon čega su izradili 3D pčelu koju su nosili kući. Slušali su pjesmice za razvoj govora o kukcima te pitalice. Izrađivali bubamaru od tuljaca koju smo postavili u urbani vrt. Manja djeca oslikala su kamenje u bubamaru , a kamenje smo postavili u cvijetnjake. Izrađivali voćnu užinu u obliku kukaca koju smo slasno pojeli. Nakon odslušane priče “Jako gladna gusjenica” izradili smo gusjenice od papira u boji. Kroz razgovor saznali smo kako nastaje leptir, a izradili smo i plakatiće o tome. Svakodnevno smo igrali Žutokljunac – kukci i  igru leti – leti kukac. Natjecateljska igra Tko će prije obojati leptiru točkice je pokazala borbenost i prihvaćanje poraza , ali i snalažljivost i ustrajnost. Kroz priču “Slon i bubamara” naučili smo puno o bubamarama , a likovno smo se izrazili i na papiru. Tema je bila vrlo zanimljiva i poučna pa pogledajte galeriju.

Comments are disabled.