Svijest o čitanju kod djece se razvija vrlo rano. Kako bi dijete usvojilo predčitalačke vještine potrebna je priprema koja je preduvjet za razvoj čitalačkih vještina. S djetetom treba početi čitati od najranije dobi. Djetetovi prvi čitači su roditelji, kasnije u kvalitetnom i poticajnom okruženju, kroz igru i svakodnevne aktivnosti, u predškolskim ustanovama razvoj predčitalačkih vještina potiču odgojitelji. Kod djece koja svakodnevno čitaju rječnik je bogatiji, razvijaju se vještine slušanja i razumijevanja, mašta je kreativnija.
Dječji vrtić “Leptirić” već niz godina surađuje s Bibliobus službom grada Koprivnice kroz razmjenu slikovnica ili organiziranjem radionica čitanja. Posljednja u nizu slikovnica koju smo zajedno pročitali bila je “Miš, mačak i maslačak”… Zahvaljujemo se djelatnicama Bibliobusa na dosadašnjoj suradnji i veselimo se idućim u novoj pedagoškoj godini.

Comments are disabled.