U ranoj i predškolskoj dobi djeci je njihov svijet pozornica na kojoj su oni glavni glumci. Djeca vole dramatizaciju, vole se maskirati, glumiti, izmišljati situacije, vole se služiti svojim tijelom, glasom, pokretom te eksperimentirati. Ona podjednako vole sudjelovati u predstavi kao gledatelji i glumci s različitim ulogama. U dramatizaciji je djeci dopušteno prekoračiti granice koje postoje u stvarnom životu te istraživati svoju osobnost. Dijete posjeduje prirodnu dramsku intuiciju, a simbolička se mašta kod djeteta spontano aktivira. Upotreba dramskih igara kod djece potiče pozitivno raspoloženje, pažnju, oslobađanje od straha i treme, razvoj kreativnosti, samostalnosti, poticanje pozitivne slike o sebi i razvoj govornih sposobnosti. Potaknuti interesom Zmajića za kostime i predstave, osmislili smo Crvenkapicu koju su djeca sama izvela. Uz pomoć njima poznate priče, Zmajići su sami izmislili tekst, pronašli kostime, rekvizite i sebi dodijelili uloge te izveli Crvenkapicu pred publikom, a kako je izgledala njihova predstava možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.