Odgojna skupina “Leptirići” uključila se u obilježavanje Tjedna zdravlja u vrtiću temom “Čuvajmo čistu vodu”. Odgojiteljice su za djecu osmislile brojne aktivnosti kojima smo nastojali osvijestiti važnost očuvanja pitke vode za cijeli planet. Aktivnosti smo započeli šetnjom do našeg potoka Bistra u kojem smo promatrali kretnju vode, dubinu, boju, čistoću. Edukativnim slikovnicama i poticajnim pitanjima nastojalo se proširiti dječje već postojeće znanje o vodi. Istraživali smo vodu sa svim osjetilima – mirisali smo vodu, primijetili da je bezbojna i bez okusa, te istraživali na koje sve načine bi je mogli obojati (u tome nam je pomogao pokus s vodom, tušem i keljom). Na cd-u smo slušali padanje kiše, udaranje valova u obalu te dječjim šuškalicama i udaraljkama nastojali proizvesti slični zvuk. Uspješno smo usvojili stihove pjesme “Voda”. Grupnim likovnim radom izradili smo plakate “Čuvajmo vodu” i “Zdrava planeta”, svako dijete izradilo je svoju kapljicu kojom smo obogatili vrtićki pano. Donesenu vodu iz potoka istraživali smo pomoću mikroskopa i svoja istraživanja bilježili fotografskim zapisima.

Comments are disabled.