Prošloga tjedna bilo je nekoliko važnih datuma koje je trebalo obilježiti – Dan šuma, Dan voda i prvi dan proljeća. Sovice su se odlučile uhvatiti u koštac s aktivnostima koje potiču senzibilitet za okoliš, prirodu i njezine resurse. Tako smo napravili likovnu aktivnost nastanka i toka vodene kapljice pomoću slamčica i obojane vode i time poticali razvoj koordinacije i preciznosti pokreta. Tjedan je bio ispunjen slikovnicama koje potiču odgovorno ponašanje poput “Zatvori vodu”, “Kornjača i more”, “Zraka trebam, hitno” te “Piko u šumi”. Djeca su pogledala edukativni videozapis o onečišćenju mora i kako ono utječe na biljni, životinjski, ali i ljudski svijet te napravila pokus onečišćenja vode uljem. Ponovila su pravilno odlaganje otpada i koja boja spremnika služi za koji otpad, a za kraj tjedna, prilikom šetnje okolicom vrtića, prikupljala su otpad koji su pronašla odbačen u prirodi i pravilno ga zbrinula kako bi dala svoj doprinos očuvanju prirode koja nam toliko toga daje. Kako nam je bilo pogledajte u nastavku.

Comments are disabled.