Svake godine, 24. ožujka, obilježava se Međunarodni dan cvijeća – stoga Srčeka ovaj tjedan svu svoju pažnju posvećuju istom.
Početkom tjedna smo istraživali o raznim vrstama, bojama i oblicima cvijeća, a zatim i učili što mu je sve potrebno i kako ono raste. Kako bi obilježili Međunarodni dan cvijeća u srijedu, 26. ožujka, smo organizirali sadnju cvijeća s našim mališanima. Svako dijete je donijelo cvijet u vrtić te smo ih zajedno posadili u šarene posudice koje sada krase našu terasu i vrtić!
Ovaj dan je bio prilika da djeca uče o važnosti cvijeća i biljaka, ali isto tako i da aktivno sudjeluju u stvaranju šarenog prostora oko našeg vrtića. Uzbuđeno smo razgovarali kako ćemo se brinuti o našim biljkama i što im sve moramo osigurati za rast.
Kroz ovu aktivnost djeca uče kako biljke rastu, kako se brine o njima i koliko je važno imati biljke u našem okruženju. Na kraju djeca su bila ponosna na svoj doprinos te ovaj dan nije bio samo o cvijeću već učenje o važnosti održavanja zelenih površina i timskom radu.
Veselimo se što ćemo zajedno gledati kako naše cvijeće raste i nadamo se da će djeca kroz ovu aktivnost razviti ljubav prema prirodi.



