Cvjetići su protekli tjedan istraživali i pričali o vodi. Na pitanje za što nam služi voda, djeca su došla do raznih zaključaka. Jana je rekla da voda služi za kupanje i piće, a Ema je izjavila da vode ima u slini. Uz pomoć dječje enciklopedije saznali smo da je voda najzdravije piće bez okusa i mirisa. Listajući enciklopediju upoznali smo oceane, rijeke, potoke, močvare i jezera. Naučili smo da naša Hrvatska ima Jadransko more i da se jezero blizu Koprivnice zove Šoderica. Izvodili smo razne pokuse s vodom i isprobavali razne okuse: što se događa s vodom kada se u nju stavi šećer, sol, limunska kiselina. Osim pokusa, radili smo sok od vode i Cedevite te smo spoznali kada se u vodu stavi boja, voda promijeni boju. Isttraživali smo koje stvari iz naše okoline plutaju, a koje tonu. Te podatke su naši predškolci zapisivali na plakat “Pliva-tone”. Vodu smo stavili u staklenku te izložili suncu gdje ćemo pratiti što se događa kroz određeno vremensko razdoblje. Također smo puhali i mjehuriće sa slamkama i sapunicom te istraživali što nastane na vodi kada se u nju baci predmet. Taj eksperiment su Cvjetići prikazali i kroz likovne aktivnosti. Također smo pričali razne priče o vodi te naučili pjesmicu “Teče teče bistra voda”, a aktivnosti s vodom će se istraživati i u nadolazećem razdoblju.

Comments are disabled.