Dana 17. studenog Cvjetići su obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Tom prigodom s djecom se na njima primjeren način razgovaralo o događajima u Vukovaru, o domovinskom ratu i o žrtvama koje su stradale u gradu heroja. Najveća poruka koju su djeca shvatila je da se tijekom tok dana šalje jedna velika poruka mira. Na zemljopisnoj karti Cvjetići su pronalazili gdje se nalazi Vukovar i koje rijeke ga okružuju. Kroz edukativni video približio im se pojam Vučedolske golubice te njeno značenje. Tom prigodom djeca su oslikala svijeću s motivima hrvatske zastave te obojala i zalijepila grb. Vješto su obojala slova koja koja označavaju Vukovar te olovkom crtala Vučedolsku golubicu. Cvjetići su također otišli i do spomenika Vučedolske golubice na Lenišću gdje su upalili lampion kao znak dubokog poštovanja, mira i sjećanja na vukovarske žrtve.

Comments are disabled.