Kao što djecu pripremamo za niz raznih životnih izazova, trebamo ih na vrijeme početi poticati na spoznajnu vrijednost novca i o blagodatima štednje. Cvjetići su  se za obilježavanje Svjetskog dana štednje pripremali cijeli protekli tjedan. Kroz istraživačko-spoznajne aktivnosti upoznavali su se s hrvatskom valutom, vrstom novčanica, kako je hrvatska kuna dobila ime, vrijednosti novca, načina na koji zaradimo novac i o štednji. Likovni rad-bankomat koji su izradila djeca poslužio im je za opremanje novoformiranog kutića banke. Igrajući se simboličke igre u bannci te rješavajući radne listiće djeca su razvijala predmatematičke vještine, a izrezujući novac za simboličku igru vježbali su finu motoriku šake. Za kraj tjedna, djeca su potaknuta svojim kasicama za štednju koje su likovno prikazala i prošlotjednom aktivnošću o Africi odlučila pomoći djeci Madagaskara. Ubacivala su novčane priloge u zajedničku kasicu i tako obilježila Svjetski dan štednje i priključila se projektu “Škole za Afriku”. Prikupljeni iznos bit će uplaćen UNICEF-u , a svima uključenima veliko hvala.

Comments are disabled.