Ovaj tjedan Cvjetići su se bavili kukcima. Pobliže su upoznali razvojni ciklus Leptira. Ema im je u detalje opisala da leptir nastaje iz gusjenice koja stvori kukuljicu i iz te kukuljice nastane leptir. Uz scensku improvizaciju Leptir i gusjenica, djeca su vježbala svoj verbalni izraz. Priču o leptiru završila su izradom prigodne narukvice koju su djeca bojala, izrezivala i sastavljala u dijelove. Mrave su krenuli istraživati edukativnim videom te pričom Mrav dobra srca. Upoznali su da mrav ima 3-dijelno tijelo, šest nogu i ticala te da je vrlo korisna životinja. Video im je poslužio da naprave zajednički plakat Mravinjak. Puža su upoznali kroz priču Pužev san. Doris je Cvjetićima ispričala da ima puževe kod kuće te da ih je pronalazila na moru. Kreativnost su istražili izradom puža od različitih materijala. Karton su bojali vodenim bojama te izrezivli škarama i zajedno sastavili. Osim aktivnosti, djeca su puno vremena provodila u igri na vrtićkom dvorištu. Kako je izgledao tjedan kod Cvjetića možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.